شناسه خبر: 2636

لینک کوتاه صفحه

https://hormoz.dmsonnat.ir/?p=2636

خطیب امام جمعه بندرلنگه:
توبه به درگاه خدا انسان را ازآتش جهنم برحذر می دارد
خطیب نماز جمعه بندرلنگه عنوان کرد:خداوند متعال دره توبه را برای انسان بازگذاشته است تا توبه کند وقلبش راصیقل دهدتا تمام گناهانش که در طول سال انجام داده است بخشانده شود.

به گزارش اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ؛شیخ محمدصدیق بهجت ،امام جمعه  اهل سنت بندرلنگه درنمازجمعه این هفته گفت: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم باید طوری وارد این ضیافت الهی شویم که بتوانیم تمام گناهانمان ازروی دوشمان برداشته وسبک بال به ماه مهمانی خدا وارد شویم .

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه گفت:وارد شدن به ضیافت الهی اینگونه نیست همه باید پاک وبه دورازگناه وارد این ماه مبارک شوند واگر انسان در طول سال مرتکب گناه ، معصیت وشرب خمر ودیگرکارهای ناشایسته شده باشد،هرگزخداونداورا نخواهد بخشید وتنها راه نجات او توبه به درگاه خداوند است به شرطی که دیگر گناه نکند.
خطیب نمازجمعه یادآور شد: انسانی که خود را مغرور وخودخواه می داند به چه چیز خود می نازد انسانیکه به اندازه یه مورچه قدرت ندارد، چگونه می خواهد درمقابل خدا نافرمانی کند پس انسان باید در تمام مواردها خضوع باشد ودر برابر خداوند متعال طلب بخشش کندواگر گناهی ازش سر زد قلبش تیره خواهدشد واگر به گناه کردن ادامه دهد تمام قلبش سیاهی فرا می گیرد پس خداوند متعال دره توبه را برای انسان بازگذاشته است تا توبه کند وقلبش راصیقل دهدتا تمام گناهانش که در طول سال انجام داده است بخشانده شود پس انسان برای رهایی از آتش جهنم تنها یک راه وجود دارد آن هم توبه به درگاه خداوند است وبرای کاستن گناهان خود می تواند صدقه ، زکات دهد وباتلاوت قرآن ودعا ومناجات بارگناهان خودرا کم کند.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه آنگاه به دوازدهم فروردین ماه روزجمهوری اسلامی که ملت ایران به پای صندوقهای رای رفتندوبه جمهوری اسلامی رای دادند اشاره نمود و افزود: ملت ایران برگ زرین دیگری به افتخارات خود اضافه کردند.

خطیب نمازجمعه با اشاره به قرارداد سند۲۵ساله که بین ایران وچین منعقد شداشاره نمودوگفت: این سند ایران را از وابستگی به غرب نجات خواهد داد وتحولات عظیمی در کارنامه اقتصادی ایران بوجود خواهد آمد .

شیخ بهجت خاطر نشان کرد: روز طبیعت هرگز نحس نیست بلکه همه روزها روزخداست واین خرافات است که می گویند نحس است .

انتهای پیام/

فهرست