شناسه خبر: 5119

لینک کوتاه صفحه

https://hormoz.dmsonnat.ir/?p=5119

عالم اهل سنت هرمزگان:
حاج قاسم سلیمانی سردار دل‌ها توانست دنیا را فتح کند
امام جمعه اهل سنت بندر پل اظهار کرد:سردار دل‌ها مردی بود که توانست دنیا را فتح کند لذا می‌بینیم همه مردم جهان فارغ از دین و مذهب او را دوست دارند و امروز ملت ایران به ایرانی بودن این شهید بزرگ جهان اسلام افتخار می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان؛شیخ حسین بازماندگان ،امام جمعه اهل سنت بندر پل در گفتگو ما با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت:در تاریخ هستند کسانی که به وسیله خدمات خالصانه و صادقانه خودشان توانستند برای جامعه و آیندگان به اسطوره و قهرمان تبدیل شوند و باید بدانیم که همه‌ کس نمی‌تواند به قهرمان تبدیل شود اما حاج‌ قاسم توانست به قهرمان ملی و قهرمان یک امت تبدیل شود.

وی افزود: قهرمان ملی شدن نیاز به مقبولیت دارد و این مقبولیت باید از جانب خداوند متعال و ملت باشد تا بتوان سر سفره قهرمانی نشست.

امام جمعه اهل سنت بندرپل تاکید کرد: برای اینکه تبدیل به یک چهره در نگاه ملت عزیز ایران شویم که ما را به‌عنوان قهرمان ملی بشناسند نیاز به گذشت، اخلاص، ایثارگری و در خود گذشتگی داریم و سردار دل‌ها همه این شاخصه‌ها را دارا بود.

وی عنوان کرد: اگر از من به عنوان یک اهل‌سنت بپرسید که دیدگاه شما در مورد حاج‌ قاسم چیست عرصه می‌کنم سردار شهید سلیمانی سردار دل‌ها شد زیرا برای آرمان‌های خود دل دادند و به همین منظور خداوند کاری کرد که در دل مردم جا باز کند حاج قاسم از منیت‌ها گذشت و آسایش و آرامش خود را فدای امنیت مردم کرد.

بازماندگان تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی جان داد اما به خون‌بهای جانش جانان را به دست آورد و تبدیل به یک اسطوره‌ به تمام معنا شد و این سنت الهی است که خداوند متعال در هر زمانی برای تعلیم ملت‌ها قهرمانانی تحت عنوان اسطوره می‌فرستد که اسطوره زمان ما هم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

وی افزود: سردار دل‌ها مردی بود که توانست دنیا را فتح کند لذا می‌بینیم همه مردم جهان فارغ از دین و مذهب او را دوست دارند و امروز ملت ایران به ایرانی بودن این شهید بزرگ جهان اسلام افتخار می‌کنند.

امام جمعه اهل سنت بندرپل تصریح کرد: سردار سلیمانی دشمن را به تمام معنا مستاصل کرده بود لذا زمانی که دشمن دید او برای وحدت و امنیت مسلمین هیچ مرز جغرافیایی را نمی‌شناسد نقشه ترور ناجوانمردانه او را طرح‌ریزی کرد اما دشمنان غافل بودند از اینکه آن‌ها به به شهادت رساندن سردار سلیمانی او را برای همیشه در تاریخ ماندگار کردند.

شیخ بازماندگان خاطر نشان کرد: شهادت سردار سلیمانی منجر به توقف حرکت عظیم مکتب سردار در جامعه نشد بلکه امروز سیر و نفوذ مکتب و اهداف آن با سرعت بیشتری در حال حرکت است و از برکت خون حاج قاسم هزاران قاسم سلیمانی دیگر رویید تا راه او را ادامه دهند.

انتهای پیام/

فهرست