شناسه خبر: 5116

لینک کوتاه صفحه

https://hormoz.dmsonnat.ir/?p=5116

شیخ ابراهیمی:
حاج قاسم سلیمانی فرمانده فراطائفی و فرامذهبی بود
امام جمعه اهل سنت کنار سیاه بیان کرد:در یک کلام حاج قاسم عامل پیوند ملت‌های منطقه شد واین نکته برای مردم دنیا کاملا مشخص شده است .

شیخ ابراهیم ابراهیمی، امام جمعه اهل سنت کنار سیاه قشم با اشاره سوالات خبری در خصوص شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان پرداخت.

۱-دیدگاه شما به عنوان یک عالم برجسته نسبت به فعالیت‌های سردار شهید سلیمانی چیست؟
بسم الله الرحمن الرحیم والصلاه والسلام علی سیدنا ونبینا ومولانا محمد وعلی اله واصحابه اجمعین
عرض سلام وادب واحترام دارم محضر شما تقدیر وتشکر از اینکه وقت رو در اختیار اینجانب قرار دادید در مورد فعالیت های سردار سلیمانی هرچه بگویم کم گفتیم چون ایشان سراسر زندگییش در جهاد و جبهه حق علیه باطل سپری شد اگرنگاهی به فعالیت های این شهید والا مقام بندازیم به این نکته پی خواهیم برد که وی برای پیشبرد اهداف عالیه اسلام سر از پا نمی شناخت نبوغ بسیار بالای که در وجود ایشان بود بطوریکه تمام دشمنان اسلام از او حساب می بردند از مهمترین کارهای که حاج قاسم انجام دادتقویت نیروهای مبارزی بود که در اقصی نقاط عالم بتوانند در مقابل زورگویان عالم ایستادگی کنند حاج قاسم تنها کسی بود که هیمنه اسرائیل وآمریکا در هم فروریخت وقدرت پوشالی آنها را به جهانیان نشان داد حاج قاسم تنها کسی بود که به جهانیان ثابت کرد عزت از ان اسلام است .
حاج قاسم در بسیاری از حوزه ها کارههای مهمی رو انجام داد در جبهه های حق علیه باطل حاج قاسم پیروزی های مهمی رو از خود نشان داد در مبارزه با اشرار وقاچاقچیان بسیار خوب عمل کرد اما مهمترین کار که حاج قاسم انجام داد از بین بردن داعش بود داعشی که برای انسانیت ارزشی قایل نبود داعشی که خیلی راحت ادم می کشت واز کشتن انسان لذت می برد شما نگاه بکنید در فلوجه در استان الانبار چقد کشتار به راه انداخت داعشی که تا دروازه های کاخ ریاست جمهوری سوریه رسیده بود وکسی تصور نمی کرد داعش شکست بخورد اما سردار سلیمانی با تشکیل محور مقاومت وبا نبرد های متعدد توانست داعش رو شکست بده و برای همیشه داعش رو از صحنه روزگار محو نماید
۲_هدف دشمن از ترور ناجوانمردانه این شهید بزرگوار چه بود؟ و آیا به هدف خود رسید؟
هدف دشمن از ترور سردار سلیمانی تضعیف جبهه مقاومت و جلوگیری از شکست های مفتضحانه بود که اسراییل وامریکا خورده بودند همچنین آنها به زعم خودشان تصور می کردند که با حذف سردار سلیمانی می توانند به خواسته های خودشان برسند اما غافل از اینکه آنها هیچ گاه نمی توانند سردار دلها رو حذف کنند شما نگاه کنید شهادت سردار سلیمانی با دشمن چه کرد دشمن همین الان هم از شهید سلیمانی در هراس هست شما دیدید در انستگرام تمام پست های وعکس های سردار سلیمانی رو حدف کردند این یعنی اینکه الان هم از سردار دلها می ترسند تشیع جنازه سردار رو مشاهده کردید دشمن تصور نمی کرد که خون سردار با اون ها چکار کرد .
با شهادت شهید سلیمانی، نه تنها خللی در جریان مقاومت ایجاد نشد بلکه این مکتب و این جریان، بارورتر، منسجم‌تر و مصمم‌تر شد، بسیاری از آزادگان عالم، پیام شهید سلیمانی را دریافتندوالان برای رهایی از زیر یوغ دشمنان مصصم تر از پیش شدن
الان هم مردم بابرگزاری نشست ههای متعدد ارادت خودشان را به سردار نشان می دهند سردار قلوب مردم را فتح نمود دشمن هیچ گاه به هدف خود نرسید ونخواهد رسید مطمئن باشید مردم ما مردمی بیدار واگاه وبابصیرتن مردمی بسیار قدر شناس ونجیب دشمن این را بخوبی می داند.

۳_شهادت حاج قاسم چه آثاری بر وجودت امت اسلامی گذاشت؟
شهادت حاج قاسم سلیمانی تأثیرات زیادی در سه سطح داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی داشت، تأثیر آن در داخل ایران این بود شهید سلیمانی را به مردم شناساند و مردم را با هر فکر، ایده، مرام و مسلک، هر گرایش سیاسی و اعتقادی متأثر کرد؛ ومردم پیش از پیش به سردار علاقمند شدند برخی اصلاً داخل ایران نبودند با نظام سیاسی همراه نبودند ولی به عنوان افرادی میهن‌پرست و وطن‌دوست و ملی‌گرا از این مسأله متأثر شدند و همه حول محور ایشان جمع شدند و حاج قاسم محور وحدت شد.
با اینکه دشمن در سال‌های قبل داشت مقاومت را به عامل اختلاف ملی در ایران تبدیل می‌کرد. وقتی شعار نه غزه نه لبنان سر ‌داده می‌شد، دشمن به دنبال تفرقه و اختلاف بر سر این مسأله بود، دشمن تمام تلاشش را کرد که بین ایران و مقاومت فاصله بیندازد، دشمن تمام تلاشش را کرد که بگوید میان منافع ملی ایران و جبهه مقاومت تعارض وجود دارد، در حالی شهادت شهید سلیمانی اینها را ممزوج کرد حالا همه افراد و آن همه طیف‌های متنوع، دور نماد مقاومت، فرمانده مقاومت، سردار مقاومت دست در دست هم جمع شده بودند.
تأثیر آن ، در جهان هم متبلور هست شهید سلیمانی برای حفظ امنیت احاد ملت ها وقومیت ها حتی در خارج مرزها تلاش می‌کرد، برای امنیت زنان منطقه و برای امنیت کودکان منطقه و برای امنیت خانواده‌های منطقه ؛ حاج قاسم تلاش می نمود خدمات فراوانی به ملت فلسطین، ملت لبنان، ملت سوریه، ملت عراق، ملت افغانستان، ملت یمن و سایر ملت‌های مسلمان ارائه کرد و برای ایجاد امنیت در این کشورها، مخلصانه جهاد کرد.واین نکته الان برای مردم اون کشورها کاملا ملموس هست .
حاج قاسم یک فرمانده فراطائفی و فرامذهبی بو و همان‌قدر برای معضلات امنیتی مردم سنی مذهب در عراق یا اهل تسنن فلسطین مجاهدت نمود که برای امنیت شیعیان عراق و لبنان در یمن تلاش کرد.
در یک کلام حاج قاسم عامل پیوند ملت‌های منطقه شد واین نکته برای مردم دنیا کاملا مشخص شده است .
مساله دیگری که در بُعد جهانی می توانیم به ان اشاره کنیم این است که حاج قاسم ملت‌ها و گروه‌های آزادی‌بخش و همه عدالتخواهان به میدان آورد و همه علیه استکبار جهانی علیه آمریکا متحد شدند و امروز می‌بینیم که حاج قاسم فاتح بسیاری از دل‌ها و قلب‌ها در جهان است.
۴_مهم‌ترین ویژگی‌های شهید سلیمانی از منظر شما چیست و چگونه می‌توان این ویژگی را در بین مسئولان کشور گسترش داد؟
از مهمترین ویژگی که سردار سلیمانی داشتندسردار سلیمانی ویژگی های متعددی رو داشتند بنده فقط به چند مورد اشاره می کنم .
اول اینکه سردار سلیمانی از نبوغ نظامی خاصی برخوردار بود او مسلط به دانش رزم داشت واین رو شما در جبهه های حق علیه باطل چه در دوران دفاع مقدس وچه در نبرد با داعش مشاهده کردید کمتر کسی پیدا می شود که این چنین نبوغی را داشته باشد
دوم روحیه شجاعت ودلاورمردی ، شما نگاه کنید در جبهه ها چطور در نهایت شجاعت و بی‌­باکی در خطوط مقدم حضور می­‌یافت. او عاری از هرگونه ترسی در مواجهه با دشمن در معرکه‌­ها و میادین نبرد حاضر میشد این­چنین حضوری نتیجه ای بس مؤثر داشت و باعث می گردید که انگیزه و توان و تحرک نیروی رزم مضاعف گردد. فرماندهی و رشادت بینظیر او موجب گردید که پس از دریافت چند نشان فتح، برای اولین بار نشان ذوالفقار را که بالاترین نشان نظامی کشور است از سوی فرماندهی معظم کل قوا دریافت نماید.
یکی دیگر ازخصوصیات بارزسردار روحیه شهادت طلبی بود، حاج قاسم عاشق شهادت بود در دعای های او نگاه کنید چطور ملتمسانه شهادت رو از الله متعال می خواست وآخر هم به این شرف بزرگ نائل امد اون هم به دست پست ترین انسان یعنی ترامپ قمارباز به تعبیر خود سردار به شهادت رسید.
اخلاص وی به شدت از ریا و خودنمایی پرهیز می ‌کرد. بود و نبود او یکی بود، آن­گونه می‌ نمود که بود. ظاهر بی‌آلایش و مؤمنانه او خبر از باطن صاف و پالوده‌ اش می ‌داد، مصداق آیه شریفه «سِیمَاهُمْ فِی وُجُوهِهِمْ مِنْ أَثَرِ السُّجُودِ» بود در طریق اخلاص ثابت‌­قدم بود. هیچ گاه به دنبال مطرح نمودن خود نبود جمله جالب از او هست که میگه باید به این باور برسیم که دیده نشویم آنکه باید ببیند می بیند این جمله حکایت از اخلاص درون این مرد بزرگ دارد اطاعت از رهبری او به تمام معنا سرباز آقا بود مطیع امر رهبری بود به رهبر و مقتدای خویش عشق می‌­ورزید. نگاه او به عنوان یک افسر رشید لشکر اسلام به ولی­‌امر مسلمین و فرماندهی معظم کل قوا تنها از حیث رعایت سلسله مراتب نظامی نبود بلکه نگاهی بس فراتر داشت
۵_راز محبوبیت حاج قاسم چه بود و چرا بعد از ۲ سال از شهادت ایشان همچنان مردم به او ابراز محبت می‌کنند؟
یکی از نکاتی که می تواند راز محبوبیت این مرد بزرگ باشه اخلاص وتقوای اوست کسی که خدا اورا دوست بدارد محبت او را در قلوب مردم خواهد انداخت او باخدایش صادق بود او محبوب الله بود نکته دیگر سادگی و صفا. زندگی ساده‌­ای داشت با حداقل امکانات. می­‌توانست از راه مشروع بسی بیش‌تر داشته باشد. اما نمی‌­­خواست، از تجملات به دور بود و از تشریفات بیزار. به راحتی در مجالس مختلف حضور می­‌یافت رسم خاکساری پیشه کرده بود در وجود با صفا و نورانی­اش هیچ نشانه­ای از تکبر و تبختر و خود بزرگ­‌بینی یافت نمی­‌شد.همچنین مردمی بودن. او عاشق مردمش بود به همین لحاظ مردم عاشق او بودند. او پدر مهربان یتیمان بود و ملجا دردمندان و پناهگاه محرومان. او عمیقاً بر این باور بود که مردم ولی­‌نعمت ما هستند. و این انقلاب و نظام حاصل تلاش آنان و متعلق به آنان است پیوسته بر این امر تأکید می­‌کرد که ما مدیون و وامدار این مردم عزیز هستیم و خدمت به آنان را بایستی یک افتخار بزرگ بدانیم در حوادث گوناگون در میان مردم حضور می­یافت و به یاری آنها می­‌شتافت خاطره شیرین حضور او در میان سیل‌­زدگان در اوایل سال­ جاری هیچ­گاه فراموش نمی‌­شود.
همچنین او با جوانان ارتباط وثیق داشت او ضمن احترام به میان­سالان و سالمندان علاقه­ خاصی به جوانان داشت او جوانان را به عنوان ارزشمندترین وپربهاترین سرمایه کشور می‌­دانست و ارتباط عمیقی با بسیاری از آنان برقرار کرده بود. از دیدن جوانان پر شور میهن به وجد می‌­آمد و برای پیشرفت آنان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کرد.نکته دیگری که می توان راز محبوبیت این مرد بزرگ دانست
_ خوش­خویی واخلاق نیک او با احاد مردم بود او مصداق بارز یک انسان خوش­خو و خوشرو بود و لبخند ملیح و دل­نشینش، جذابیت چهره‌­اش را دو چندان می­‌کرد. هیچ وقت لبخند از لبان او دور نمیشد به همون اندازه که با مومنان خوش برخورد بود با دشمنان هم با عدل رفتار می نمود سردار بسیار متواضع وفروتن بود مردمی بود با فقرا نشست وبرخورد داشت هیچ وقت تجملاتی در زندگی او نبود مثل مردم عادی زندگی می کرد در بین مردم بود واین امر سبب شد وی محبوب مردم باشد.

انتهای پیام/

 

فهرست