شناسه خبر: 5157

لینک کوتاه صفحه

https://hormoz.dmsonnat.ir/?p=5157

عالم اهل سنت هرمزگان:
شرایط دعا کردن؛نیت خالص تا ارامش قلب
عالم اهل سنت هرمزگان گفت:دعا کردن خود شرایط و آداب خاصی دارد که رعایت هر نکته از آن لازم و ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان؛شیخ یعقوب حسن راشدی،شهر کوهیج در خطبه نماز جمعه این هفته خود گفت:در ابتدا جا دارد تشکر کنیم از همه عزیزانی که کمر همت بستند جهت رفع مشکلاتی که در ایام بارندگی اخیر پیش آمد.

وی افزود:امیدواریم  تدابیری اندیشیده  شود دیگر شاهد خسارت های آنچنانی نباشیم، و به گونه ای نباشد که رحمت الهی به زحمتی برای بندگان خداوند تبدیل شود.

شیخ راشدی اظهار کرد: وقتی می خواهیم کاری را در آینده انجام داد حتماً باید بگویید إن شاءالله، و إن شاءالله را نباید فراموش کنید؛ اینکه نتیجه کار را به خدا واگذار کنید،چرا انسان (بنده مؤمن) می گوید إن شاءالله؟ چون تنها الله است که از آینده مطلع است، و انسان از آینده بی اطلاع است.

وی خاطر نشان کرد:دو تذکر و یادآوری مهم ،هنگام دعا کردن (انسان وقتی چیزی را از خدا می خواهد) باید با قاطعیت بخواهد و إن شاءالله نگوید. به طور مثال؛ انسان دعا می کند، خدایا مرا ببخش اگر بخواهی، وقتی می گوییم إن شاءالله نباید بخاطر این باشد که من حتماً إن شاءالله را می گویم که اگر نگویم آن هدف و مقصدی که مد نظر من است محقق نشود، و لهذا می گویم إن شاءالله تا حتماً هدف و خواسته ام محقق شود؛ اینگونه تفکر و این ذهنیت به گونه ای مغایرت دارد با مفهوم درست إن شاءالله، چرا که وقتی می گوییم إن شاءالله یعنی نتیجه را به خدا واگذار کرده ایم.

انتهای پیام/

فهرست