شناسه خبر: 5245

لینک کوتاه صفحه

https://hormoz.dmsonnat.ir/?p=5245

امام جمعه بندرعباس:
شهرهای ساحلی استان هرمزگان بدترین شرایط را دارند
امام جمعه بندرعباس اظهار کرد:شهرهای ساحلی استان هرمزگان بدترین شرایط را دارند؛ استدعا داریم تغییر نگاه برای گسترش شهرهای ساحلی ایجاد شود.

به گزاپایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان؛امام جمعه بندرعباس حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در جلسه شورای اداری استان هرمزگان با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و جمعی از وزرا در بندرعباس برگزار شد عنوان کرد: شهرهای ساحلی استان هرمزگان بدترین شرایط را دارند؛ استدعا داریم تغییر نگاه برای گسترش شهرهای ساحلی ایجاد شود و تمرکز صنعت روی شهر بندرعباس به صلاح نیست و صنایع باید در ۱۲۰۰ کیلومتر سواحل استان پخش شود.

امام جمعه بندرعباس در شورای اداری استان هرمزگان اظهار داشت: اینکه ما امروز با مشکلات فرقه‌ها و آسیب‌های اجتماعی، طلاق و خودکشی روبه‌رو هستیم جای تامل دارد و تقاضایی که داریم این‌ است بخش منابع مالی استانی طرح مهندسی فرهنگی استان به تصویب برسد.

وی افزود: اگر ما با این دست‌فرمان بودجه‌های کشور را تقسیم کنیم هیچ‌گاه نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم هرمزگان باید در نگاه بودجه‌ای تحت عنوان فقیرترین استان نگاه‌ شود و در بحث صنایع دستی، شیلات و شرکت‌های ذیل صنعت باید نگاه ویژه‌ای باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی‌زاده بیان‌کرد: در دنیا دیدید قریب ۷۰ تا ۸۰ درصد شهرهای آباد در دنیا شهرهای ساحلی هستند اما منتهی نگاه سیاستمداران ما گریز از مناطق ساحلی بوده است لذا شهرهای ساحلی بدترین شرایط را دارند؛ خواهش می‌کنم تغییر نگاه برای گسترش شهرهای ساحلی ایجاد شود و تمرکز صنعت روی شهر بندرعباس به صلاح نیست و صنایع هم باید در ۱۲۰۰ کیلومتر سواحل استان پخش شود.

انتهای پیام

فهرست