شناسه خبر: 3847

لینک کوتاه صفحه

https://hormoz.dmsonnat.ir/?p=3847

شوراها در انتخاب شهردار و دهیار تسلیم فشارها و سهم خواهی ها نشوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان به نقل از بستک نیوز؛ اگر چه جامع نگری و پرهیز از بخشی نگری یکی از الزامات و از شروط موفقیت طرح ها و برنامه هاست و هیچ طرحی را نمی توان بدون شناخت بستر ها و ساختارهای سیاسی، اجتماعی کشور به انجام رساند، اما هر شهر و روستایی اقتضائات و شرایط خاص خود را دارد و به همان نسبت که شناخت شرایط سیاسی، اجتماعی کشوری اهمیت دارد، شناخت الزامات، ترکیب جمعیتی، کارکرد رسانه ها و جناح بندی های درون شهرها و روستاها را نیز ، تضمین کننده خطای کمتر در تصمیم گیری های شهری و روستایی است.

شهر و روستا ، محل زندگی و زیست شهروندان است. شهر و روستای زیبا و توسعه یافته با مردمی همدل، بستر رشد و شکوفایی افراد ، و شهر و روستای نازیبا و عقب مانده و پُر ازتشتت، یکی از موانع رشد است؛ چرا که دنیای ذهنی و چارچوب فکری کودکان و نوجوانان به نسبت پیشرفت شهرها و روستاها می تواند وسعت یابد و یا محدود شود.

بنابراین تمامی شهروندان و اعضای شوراها با تمامی تضارب و تشتت آرا، در یک رویکرد بالغانه، می بایست در موضوع شهرداری و دهیاری‌ها، تمامی اختلافات را نادیده گرفته و اصلی ترین شاخصه شهردار و دهیار را توانمندی، شایستگی و پاکدستی او در نظر بگیرند.

در حالی که شهرداری ها و دهیاری ها با بحران های مالی زیاد در درون خود مواجه اند، لزوم انتخاب شهردار و دهیاری با توانایی های بالا می تواند ، علاوه بر تأمین بودجه جاری، طرح ها و پروژه های مهم و اساسی را نیز اجرا نماید.

در بحث شهرداری ها کسب درآمد با ارائه خدمات بیشتر، ساخت پروژه های رفاهی و سرگرمی، استفاده از ظرفیت خیرین ، تلاش برای ایجاد وحدت در بین گروههای مختلف ، نوین کردن خدمات شهری در بستر اینترنت و کم کردن فاصله خدمات رسانی در محلات می تواند بخش زیادی از دغدغه های مردم را کاهش دهد.

اکنون که در آستانه شروع به کار شورای ششم هستیم، این انتظار وجود دارد که شوراها با استفاده از تمام تجارب گذشته، شهردار و دهیاری شایسته، کاردان و دست پاک و مدبر را برای شهرها و روستاها انتخاب کنند و نشان دهند که به دور از فشارها و سهم خواهی های افراد بیرون از شورا ، تنها به رشد وتعالی منطقه خود می اندیشند.

انتهای پیام/

فهرست