شناسه خبر: 5121

لینک کوتاه صفحه

https://hormoz.dmsonnat.ir/?p=5121

امام جمعه اهل سنت بندر پل:
مسئولان با هنجار شکنان درشهربندرپل برخورد کنند
امام جمعه اهل سنت بندر پل اظهار کرد:بسیاری از مردم شهرستان بندرخمیر و شهر بندرپل نسبت به ناهنجاری‌های ساختار شکنانه و منافی با موازین شرعی و اجتماعی مواجهه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان؛شیخ حسین بازماندگان، امام جمعه بندرپل در خطبه ی نماز جمعه شهر بندرپل گفت : مسئولان با هنجار شکنان درشهربندرپل برخورد کنند.

امام جمعه اهل سنت بندر پل با اشاره به اینکه هنجارشکنان به چند دسته تقسیم می‌شوند، بیان کرد: گروهی با علم و عمد به دنبال ترویج فساد هستند و باید مسئولین، با این گروه هنجار شکن قانونی و قاطعانه و عبرت آموز برخورد کنند.

وی تصریح کرد: بسیاری از مردم شهرستان بندرخمیر و شهر بندرپل نسبت به ناهنجاری‌های ساختار شکنانه و منافی با موازین شرعی و اجتماعی از قبیل مزاحمت برای دانش آموزان توسط موتور سواران لا ابال و نوجوانانی که حتی گواهینامه رانندگی ندارند، سگ گردانی و بی حجابی در اماکن عمومی، بازارها ولب ساحل و پارک ها گله‌مند هستند و مردم خواستار محیط عفیفانه هستند و دستگاه‌های ذی‌ربط باید در ساماندهی این امر به وظیفه خود عمل کنند.

وی بابیان اینکه مردم می‌گویندفرهنگ ما و منطقه ی ما، فرهنگی اسلامی است و نه فرهنگ تقلید از بی دینان ولی متأسفانه دیده می شود که پوشش برخی جوانان مناسب نیست، ادامه داد: کسانی که پوشش شان متناسب بافرهنگ اسلامی نیست چند دسته هستند گروهی کسانی هستند که نسبت به مذهب و اسلام بی‌اطلاع هستندو یا عده‌ای هستند که با حدود پوشش و عفاف آشنایی ندارند که وظیفه شرعی این است که با آن‌ها نباید با خشونت رفتار کرد و باید ملایم با آن‌ها سخن گفت و فرصت داده شود در رابطه با آنچه تذکر داده شده است فکر کنند.

وی افزود: گروه بعدی بی‌مبالات هستند یعنی عناد ندارند بلکه در این زمینه‌ها تساهل دارند که با این‌ها هم باید سخن گفت و از عاقبت این امر آگاه شان کرد که امنیت جامعه و خانواده را از بین می‌برند.

بازماندگان اظهار کرد: گروه دیگر با علم و عمد به دنبال ترویج فساد هستند با اینها باید قاطعانه برخورد بشود و مع الاسف گروهی هم باکمال وقاحت سگ گردانی می‌کنند که به طور یقینی حرام است و خلاف شئونات اسلامی است.

وی تأکید کرد: هم درخواست ما و هم درخواست مردم عزیز ما این هست که با هنجار شکنان در جامعه مسئولان محترم شهرستان بندرخمیر قاطعانه برخورد کنند.

شیخ حسین بازماندگان گفت: از مسئولین محترم درخواست دارم به وظیفه خودشان عمل کنند و در رابطه با رفع مشکلات مردم تلاش کنندو رفع مشکلات مردم را در اولویت بگذارندبه مسئولین محترم می‌گویم آسیب‌هایی که متوجه زندگی عفیفانه مردم عزیز بندرپل است از قبیل همین هنجار شکنی هایی که توسط اشخاصی که عناد دارند جای صبر ندارد مردم این ناهنجاری‌ها را تحمل نخواهند کرد از مسئولین می‌خواهیم برخوردی قانونی، قاطع و عبرت‌آموز با این افراد داشته باشندتا جامعه احساس آرامش و امنیت بکند.
انتهای پیام /

فهرست