مهندس احمد جباری عضو هيئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
موافقت کمیسیون عمران با تفکیک وزارت راه و شهرسازی/ هماهنگی برای طرح فوریت‌دار در صحن مجلس
عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس گفت: کمیسیون عمران مجلس امروز در جلسه ویژه‌ای با تصویب تفکیک دو وزارتخانه راه و شهرسازی، بدنبال پیگیری طرح فوریت‌دار ویژه‌ای در جلسه علنی فردای مجلس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان؛مهندس احمد جباری بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  در جلسه امروز خود، طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی  به دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی را به تصویب رساند.

نماینده غرب هرمزگان افزود: هماهنگی‌های لازم به منظور مطرح کردن این طرح با فوریت در جلسه علنی مجلس در صبح فردا (چهارشنبه ۶ مردادماه) در جریان است تا بتوانیم این طرح را به شروع کار دولت آینده برسانیم.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران خاطرنشان کرد: اگر این طرح در جلسه فردا به تصویب برسد و شورای نگهبان نیز آن را به تأیید نهایی برساند، دولت جدید دو گزینه برای وزارتخانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی معرفی خواهد کرد.

مهندس احمد جباری ادامه داد: در قالب وزارت راه و شهرسازی متأسفانه بسیاری از حوزه‌های مسؤولیتی وزارت راه مغفول ماند و بخصوص در زمینه مسکن و راه روستایی با عقب‌ماندگی‌های اساسی در کشور مواجه شده‌ایم و از آن جا که تفکیک این دو وزارتخانه بار مالی نیز ندارد، لذا به نظر می‌رسد در صحن علنی مجلس نیز به تصویب برسد.

انتهای پیام/

 

فهرست