شناسه خبر: 3839

لینک کوتاه صفحه

https://hormoz.dmsonnat.ir/?p=3839

همدلی در شرایط تحریم معجزه آفرین است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: حل مشکلات مردم، امید را در جامعه تقویت ‌می‌کند و با همدلی در شرایط سخت تحریم می‌توان معجزه آفرید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان به نقل از فارس؛ظهر امروز حجت‌الاسلام «غلامرضا حاجبی» رسما به عنوان امام جمعه جدید شهرستان قشم معرفی شد.

علی درویش‌پور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این آیین که در محل مصلی امام علی(ع) قشم برگزار شد، اظهار کرد: تعابیر امام(ره) و رهبری بیانگر جایگاه رفیع نمازجمعه و ائمه جمعه است.

وی افزود: نمازجمعه مرکز دعوت آحاد مردم به تقوای فردی و اجتماعی است و خدمت در راستای برگزاری هرچه بهتر آن خدمت به ائمه اطهار(ع) است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد: ضعف معنویت و اخلاق، جامعه نبوی را از مسیر سعادت و رستگاری خارج خواهد کرد و نمازهای جمعه قرارگاهی فرهنگی است که در تقویت اخلاق و معنویت نقشی بی بدیل دارد.

درویش‌پور گفت: امروزه نیاز به تلاش برای گره‌گشایی از کار مردم و اعتمادسازی در جامعه بیش از پیش احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه جامعه نیازمند تکیه گاهی با کلام نافذ نظیر ائمه جمعه است، خاطرنشان کرد: حل مشکلات مردم، امید را در جامعه تقویت ‌می‌کند و با همدلی در شرایط سخت تحریم می‌توان معجزه آفرید.

ائمه جمعه همدلی را بیش از پیش تقویت کنند

علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم نیز اظهار داشت: عید سعید غدیرخم سرچشمه عشق و ایمان، سایه‌سار رهایی بشر و تداوم رسالت توحید، اتمام نعمت و هنگامه ابلاغ ولایت امیرالمومنین علی(ع) است.

وی با بیان اینکه حضور ارزشمند و اثر گذار در اذهان، ثمره اخلاص در کار است، افزود: صبر مردم قشم برای معرفی امام جمعه جدید با انتخاب حجت‌الاسلام حاجبی توسط نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بسیار شیرین و دلنشین شد.

فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: انتظار است وحدت و همدلی موجود در شهرستان که مایه برکات زیادی بوده با حضور امام جمعه جدید تداوم یافته بیش از پیش تقویت شود.

نصری ادامه داد: نمازجمعه محل آگاهی بخشی و قرارگاه فرهنگی شهرستان است که با فرماندهی امام جمعه می‌تواند منشاء برکات شود.

به گزارش فارس، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و هیأت همراه، خانواده‌های معظم شهدا، جمعی از علما و روحانیون شیعه و اهل سنت، مسوولان شهرستانی و استانی و اعضای ستاد نمازجمعه قشم از جمله حاضران در این آیین بودند.

طی این آیین حجت‌الاسلام «غلامرضا حاجبی» به عنوان امام جمعه جدید شهرستان قشم معرفی شد.

پیش از این حجت‌الاسلام «میثم تارم» قریب به سه سال امامت جمعه این شهرستان را بر عهده داشت که پس از آن به عنوان امام جمعه شهرستان جیرفت منصوب و معارفه شد.

فهرست